Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Saunarium

Saunarium

Dzięki badaniom archeologicznym wiemy, że pierwsze sauny parowe (w bardzo prymitywnej formie) pochodzą z VII w p.n.e. z terenów Centralnej Azji. Koczownicze ludy irańskie konstruowały specjalne paleniska, które miały działanie podobne do dzisiejszej sauny parowej. I to właśnie irańskie ludy jako pierwsze odkryły, że korzystanie z sauny może mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

Pierwsza pisana wzmianka o saunach pochodzi z 1113 r. z kijowskiej Kroniki Nestora, który był niezwykle zszokowany obserwując ludzi korzystających z sauny.

Natomiast Finlandia ma najdłuższe, nieprzerwanie trwające, tradycje związane z sauną – to już około 2000 lat. To właśnie przodkowie obecnych Finów połączyli dwie techniki: gorącą saunę parową i gorącą saunę suchą. Pierwsze sauny były po prostu zimowymi jamami mieszkalnymi. W centralnym miejscu znajdowało się kamienne palenisko, które czasem zasypywano śniegiem. Wytworzona para podnosiła temperaturę w pomieszczeniu.

Przebywanie w strefie saun pozwala odzyskać siły witalne, poprawia krążenie, rozluźnienia mięśnie, pobudza układ odpornościowy oraz układ hormonalny (wydzielane są endorfiny, dzięki czemu czujemy się odprężeni).

Strefę Saun tworzą: sauna ziołowa, sauna sucha, sauna infrared.

 

Aktualnie z sauny można korzystać tylko po wcześniejszej rezerwacji!

Rezerwacja na 1,5h, max. 5 osób. Koszt 150 zł.

Prosimy o rezerwację pod numerem telefonu: 33 856 58 75


MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl