Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Zajęcia fitness

Zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć fitness. Nowy harmonogram zajęć i różnorodna oferta aktywności. Wystarczy wybrać swoje ulubione zajęcia i dołączyć do grupy.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ FITNESS

 PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
10:00Tabata
WALDEK
11:00Streching
WALDEK
12:00BootCamp
WALDEK
16:15Zdrowy kręgosłup
MAGDA
Fit Kuracjusz
MAGDA
17:00Body shape
ASIA
ABS czyli brzuch jak marzenie /
ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki
ASIA
Trening obwodowy - start do nart
WOJTEK
18:00Sztangi
MAGDA
Trampoliny
JULIA
Kriokomora + Tabata
KAROLINA
Pilates (grupa początkująca)
DOMINIKA
18:00JOGA
AGNIESZKA
Pierwsze kroki na siłowni - zajęcia dla początkujących
BARTEK
19:00Trampoliny
JULIA
JOGA
AGNIESZKA
Pilates (grupa średnio zaawansowana)
MIRELA
Atak na cellulit
ASIA
Trampoliny
DOMINIKA
20:00Zumba fitness + Zumba toning
ALEKSANDRA
Samoobrona dla kobiet

Zumba fitness + Zumba toning
ALEKSANDRA
Sztangi
WALDEK
20:00Aqua aerobicAqua aerobicAqua aerobicAqua aerobic

Na wszystkie zajęcia fitness obowiązuje rezerwacja miejsc.

tel. 33 856 57 56

Boot Camp (obóz dla rekrutów) NOWOŚĆ

To rodzaj treningu, który wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych. Trenować można zarówno na świeżym powietrzu, jak i na sali fitness. Treningi funkcjonalne Boot Camp to intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe zwiększające siłę, motorykę mięśni, koordynację i możliwości organizmu. Zajęcia odbywają się w grupach pod okiem wykwalifikowanego trenera, ich rygor przypomina wojskowy trening. Zajęcia te są polecane osobom chcącym poprawić swoją wytrzymałość i spalić zbędną tkankę tłuszczową. To idealne zajęcia dla rowerzystów i biegaczy przygotowujących się do sezonu. Chcesz poczuć się jak żołnierz elitarnej jednostki? Przyjdź na nasze zajęcia.

Atak na cellulit NOWOŚĆ

To intensywne godzinne zajęcia ujędrniające ciało, wysmuklające sylwetkę i pomagające w zwalczaniu ?pomarańczowej skórki?. Zajęcia skoncentrowane są na treningu najbardziej podatnych na cellulit części ciała (uda, pośladki, brzuch).

Trening obwodowy czyli start do nart NOWOŚĆ

Zajęcia skierowane do osób przygotowujących się do sezonu zimowego, ale nie tylko. Na treningu będziemy wzmacniać mięśnie, koordynację i wytrzymałość, przydatną w narciarstwie zjazdowym i biegowym.
Trening polecany jest osobom o każdym poziomie zaawansowania. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego trenera narciarstwa, współpracującego z SRS Czantoria.

Samoobrona dla kobiet

(zajęcia trwają 1,5-2 h, ilość miejsc ograniczona – konieczna rezerwacja, koszt zajęć – dwa wejścia w ramach karnetu 4/8/12)

Trening łączy różne dziedziny wiedzy, techniki i metody w celu zminimalizowania ryzyka i skutków napadu. Uczy także jak aktywnie podjąć obronę własną, nie doprowadzając do efektu „znieruchomienia”. Na zajęciach dowiecie się jak do obrony własnej wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Torebka, plecak, klucze, parasolka, telefon stają się wówczas niezwykle pomocnymi narzędziami ułatwiającymi obronę przed napastnikiem. Podczas tych zajęć nauczymy Was jak można się w prosty sposób obronić się przed napastnikiem nieuzbrojonym jak i uzbrojonym. Nie uczymy atakować, uczymy unikać ataku.
Weź ze sobą mamę, córkę, koleżankę, przyjaciółkę, daj im szansę, aby również mogły czuć się bezpieczniej! Zajęcia prowadzi wykwalifikowany trener i pracownik mundurowy.

Pierwsze kroki na siłowni NOWOŚĆ

Zajęcia odbywają się na siłowni, pod okiem dyplomowanego trenera personalnego. Mają one za zadanie pokazanie osobie początkującej, jak i średnio zaawansowanej jak korzystać poprawnie z urządzeń oraz sprzętu na siłowni. Trener zwróci uwagę na technikę wykonywania ćwiczeń oraz wytłumaczy jak korzystać z poszczególnych sterf cardio, maszyn oraz wolnych ciężarów.

Pilates

Podstawą ćwiczeń Pilates jest wzmacnianie mięśni kręgosłupa, głębokich mięśni brzucha oraz mięśni dna miednicy. Dodatkowy efektem jest mobilizacja kręgosłupa oraz obręczy biodrowej. Wszystko to wpływa na poprawę sylwetki oraz harmonijny rozwój ciała. Pilates wysmukla i wzmacnia mięśnie oraz poprawia ich elastyczność. Ćwiczenia Pilates często nazywane są ćwiczeniami myślących ludzi. Jest to związane z tym, że należą do tzw. ćwiczeń Body&Mind. Zaangażowanie umysłu podczas ćwiczeń, pełna świadomość ruchu, oddechu i poczucie własnego ciała to cechy ćwiczeń, których celem jest pojednanie ciała i umysłu.

Sztangi

Sztangi to zajęcia fitness z wykorzystaniem sztang oraz prowadzone do rytmicznej muzyki. Trening polega na wykonywaniu popularnych ćwiczeń z obciążeniem (przysiadów ze sztangą, wyciskania sztangi w staniu, w leżeniu itd.) według pokazywanej przez instruktora choreografii. Sekwencje ruchów są układane tak, aby po kolei wzmacniać wszystkie partie ciała. Szczególny nacisk kładzie się na uda, pośladki, ramiona i barki. Celem tych zajęć fitness jest wzmocnienie mięśni i wymodelowanie ciała. Efekt uboczny ćwiczeń to utrata kalorii – godzinne zajęcia pozwalają spalić ok. 400-800 kcal w zależności od wybranego obciążenia i indywidualnych parametrów.

Trampoliny

Zajęcia na małej trampolinie poprawiają kondycję i wzmacniają praktycznie całe ciało (chociaż największy wycisk dostają nogi i korpus). Dzięki wykorzystaniu niestabilnego podłoża trening angażuje głęboko ukryte mięśnie, o których istnieniu przekonasz się może pierwszy raz w życiu. Chociaż na jednych zajęciach wykonujesz setki skoków, to mniej obciążasz stawy niż podczas skakania na skakance czy biegania. Trampoliny to trening kardio, polegający na ćwiczeniach wykonywanych w rytm muzyki. Ćwiczenia mogą być bardzo spokojne, polegające na lekkim kołysaniu się na trampolinie, bez wybijania się do góry lub podnoszące tętno (bieg w miejscu albo taniec). Mogą również polegać na skakaniu (obie stopy odrywają się od trampoliny), podczas którego wzmacniają się mięśnie brzucha, pośladków i nóg.

ABS czyli brzuch jak marzenie

Głównym celem tego treningu jest spalanie tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni brzucha.
Dlatego na trzydziestominutowe zajęcia składa się maksymalna ilość ćwiczeń na mięśnie górnej i dolnej części brzucha, mięśnie skośne, poprzeczne i mięśnie dolnego odcinka pleców.
Zajęcia kształtujące, wzmacniające i wyszczuplające brzuch.

ABT czyli zgrabne uda, brzuch i pośladki

ABT to skrót od abdominal, buttocks, thights czyli zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i biodra, idealny do rzeźbienia i wzmacniania ciała. Głównym celem zajęć jest rozbijanie podskórnej tkanki tłuszczowej z okolicy bioder, pośladków i ud oraz ujędrnianie ciała. Dlatego te zajęcia to także skuteczna metoda walki z cellulitem. Ćwiczenia korzystnie wpływają na pobudzenie biegu limfy i usuwanie toksyn z przestrzeni międzykomórkowych. Podczas trzydziestominutowych zajęć trener i uczestnicy, skupiają się na dolnych partiach ciała, pośladkach i udach. Wszystkie ćwiczenia to ćwiczenia z własnym ciężarem ciała lub z małymi obciążeniami. Przy tego typu ćwiczeniach istotną kwestią jest technika wykonywanych ćwiczeń, ich poprawność, a także zachowanie właściwej postawy.

Zdrowy kręgosłup

To program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa, zajęcia te pomogą w zmniejszeniu nacisku na kręgi, ból zostanie zredukowany, a przykurczone grupy mięśniowe – rozciągnięte i rozluźnione. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki oraz samopoczucia.

Aqua aerobic

To aktywność wymyślona i wypromowana pod koniec lat 80. ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych. Szybko stała się modna na całym świecie. Ta forma aktywności jest polecana wszystkim, bez względu na wiek! Wyporność wody powoduje, że ciało wydaje się lżejsze, a stawy są odciążone. Z drugiej strony – ćwiczenia w wodzie zmniejszają ryzyko kontuzji i sprawiają, że wysiłek jest bardziej efektywny.

Body shape

To ćwiczenia wzmacniające mięśnie. To świetny sposób na kształtowanie sylwetki, spalanie tłuszczu i poprawę kondycji. Ćwiczenia pobudzają niemal wszystkie partie ciała. Dzięki regularnym ćwiczeniom organizm ma więcej siły i jest bardziej wytrzymały na codzienny wysiłek.

Hatha joga

Poprawia jakość życia, pozwala utrzymać zdrowie, harmonię między ciałem i umysłem a codzienna praktyka oczyszcza ze stresów i zawirowań codzienności.

Kriokomora + Tabata

(osoby korzystające z kriokomory prosimy o przyjście 15 minut przed zajęciami)

To ekstremalny trening interwałowy, to nowy pomysł na szczupłą sylwetkę i świetną formę. Tabata zyskuje coraz większa popularność. Znana jest na świecie jako HIIT (High Intensity Interval Training), to ćwiczenia fitness, którzy odchudzają i spalają tłuszcz. Jeden cykl treningowy trwa 4 minuty. Zobacz czym jest TABATA i jak wykonywać ćwiczenia.

Zumba fitness

To coś szczególnego dla miłośników muzyki i rytmów latynoamerykańskich – połączenie tańca i elementów fitness. Zumba wzmacnia ciało, pięknie je modeluje i wyzwala radość! Tu nie ma miejsca na nudę – nasz ciało aktywnie pracuje, wzmacniamy mięśnie i spalamy tłuszcz.

Regulamin zajęć fitness

Cennik biletów i karnetów

Bilet jednorazowyCena
Basen solankowy / Siłownia / Sauna / Zajęcia fitness17 zł
ACTIVE PERSONAL
(1 trening - 60 min)
100 zł
KonsultacjeCena
Konsultacja żywieniowa + konsultacja treningowa + trening wprowadzający180 zł
Konsultacja treningowa + trening wprowadzający120 zł
Konsultacja żywieniowa80 zł

Bilet jednorazowy i karnety 4/8/12 wejść:

1 wejście na siłownię – bez ograniczeń
1 wejście na basen – 60 min
1 wejście na saunę – 60 min
1 wejście na zajęcia fitness – 60 min

RODZAJ KARNETU30 dni90 dni
4 wejścia
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy/sauna)
64 zł-
8 wejść
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy/sauna)
120 zł-
12 wejść
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy/sauna)
168 zł-
ACTIVE poranny
(siłownia do godz. 14.00)
75 zł195 zł
ACTIVE
(siłownia/zajęcia fitness)
129 zł327 zł
ACTIVE PLUS
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
149 zł387 zł
ACTIVE SPA
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy/sauna)
169 zł447 zł
KARNET
ACTIVE PERSONAL
cena
8 treningów720 zł
12 treningów960 zł

UWAGA! Posiadacze jednorazowych biletów mogą korzystać z saun od poniedziałku do soboty do godz. 19.00, a w niedzielę do godz. 16.00.
Karnety (4/8/12 wejść oraz OPEN) są karnetami imiennymi. Karnety 4/8/12 wejść mogą być wykorzystywane przez rodziny. Osoba, na którą wystawiony jest karnet może zabrać ze sobą jedną osobę dorosłą oraz dziecko/dzieci.

15% rabatu na karnety dla studentów/uczniów do 26. roku życia, seniorów 60+
15% rabatu dla gości Uzdrowiska Ustroń
30% rabatu na kriokomorę – dotyczy Karnetów OPEN
Rabaty się nie łączą.
Na wszystkie zajęcia fitness obowiązują zapisy.
Bezpłatny parking dla posiadaczy karnetów.
Osoby korzystające z Siłowni zobowiązane są do zmiany obuwia oraz do korzystania z ręczników podczas ćwiczeń.
Nie dokonujemy zwrotów wartości niewykorzystanych karnetów. Wyjątek dotyczy niemożliwości wykorzystania karnetu z przyczyn zdrowotnych, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim. W takim wypadku decyzję o zwrocie w wysokości 50% wartości niewykorzystanego karnetu podejmuje Kierownik UIZ. Warunkiem zwrotu jest przedstawienie paragonu lub faktury potwierdzającej zakup.

BILETY I KARNETY do kupienia w Kasie Medical & SPA PCMEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl