Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Gimnastyka lecznicza (indywidualna praca z pacjentem)

Gimnastyka lecznicza (indywidualna praca z pacjentem)

W dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z różnymi chorobami oraz dolegliwościami, kiedy to medycyna oraz powszechnie dostępne leki przestają już być skuteczne. W opisywanej sytuacji warto przyjrzeć się w formie aktywności, jaką jest gimnastyka lecznicza, zwana również pod nazwą kinezyterapii.

Gimnastyka lecznicza wykorzystuje różne formy ruchu, jak również nowoczesne metody stosowane przy zabiegach fizjoterapeutów. Wyżej opisywana gimnastyka stosowana jest głównie przy zabiegach rehabilitacyjnych.

Niewątpliwą zaletą gimnastyki jest jej szeroka funkcjonalność, z tego względu, że posiada ona pozytywny wpływ na wydolność organizmu, spadek masy ciała, jak również pozwala pozbyć się bólu mięśni.

Przy gimnastyce leczniczej wykorzystywana jest metoda Mckenziego, która jest polecana terapeutom z tego względu, że nie tylko chwilowo uśmierza ból kręgosłupa, ale pozwala na całkowitego jego wyeliminowanie. Metoda Mckenziego składa się z następujących etapów: diagnoza, dobranie zabiegów leczniczych, a następnie profilaktyki.

>> POBIERZ AKTUALNY CENNIK MEDICAL & SPA


MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl