Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Kąpiel borowinowa

Kąpiel borowinowa

Czym jest borowina? Ten wyjątkowy rodzaj torfu to jeden z najcenniejszych darów natury. Jest biologicznie czynny i wyróżnia się specyficznymi właściwościami fizykochemicznymi, które wywierają pozytywny wpływ na zdrowie. Ponadto w borowinie kryje się niezwykłe bogactwo cennych dla organizmu ludzkiego, substancji organicznych, nieorganicznych oraz soli mineralnych.

Jak powstała borowina? Zaczęła się tworzyć z obumarłej roślinności bagiennej, które podlegały naturalnym procesom przez około 10 tys. lat p.n.e. Złoża są rozmieszczone głównie w Europie środkowo-wschodniej. Szczególnie cenne złoża znajdują się na terenie Polski. Ze względu na swoją czystość i wysoką jakość są tak cenione, że są nazywane czarnym złotem Polski. Borowina, którą wykorzystujemy do zabiegów przeprowadzanych w Spa Ustroń, pochodzi ze sprawdzonego, polskiego źródła – z cenionego złoża „Zabłocie”.

Na czym polega sekret kąpieli borowinowej? Ciało zanurzone w kąpieli jest stopniowo, powolnie podgrzewane. Nie odczuwając nagłego gorąca, skóra zaczyna coraz silniej się pocić. W ten sposób borowina odbiera razem z potem różne zanieczyszczenia, bakterie oraz złuszczony naskórek i inne składniki. Następuje głębokie oczyszczenie organizmu zwane „dializą skórną”. Dlatego użytej do zabiegu borowiny nie stosuje się ponownie.

W trakcie zabiegów borowinowych, poza oczyszczeniem z toksyn, ciało pobiera cenne substancje, mające cudowny wpływ na zdrowie. Kąpiel borowinowa wspaniale wpływa na stan skóry, nawilżając ją i wygładzając. Ponadto doskonale rozluźnia mięśnie, wspomaga leczenie stanów zapalnych, zmniejsza odczucie bólu oraz poprawia sprawność i ruchomość organizmu.

CenaCena dla gościa hotelowegoCena w pakieciePakiet
55 zł 45 zł 360 zł 8 zabiegów

MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl