Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Kąpiel borowinowa w balii dębowej

Kąpiel borowinowa w balii dębowej

Borowina to niezwykły dar natury, który cechuje się licznymi właściwościami, chętnie przez nas wykorzystywanymi. Ten biologicznie czynny rodzaj torfu bogaty jest w substancje organiczne, nieorganiczne, a także sól. Złoża, w których pozyskiwana jest borowina, uformowały się już blisko dziesięć tysięcy lat przed naszą erą w wyniku ustąpienia lodowca. Powstały one z obumarłej roślinności występującej na bagnach i występują na terenie środkowo-wschodniej Europy. Czyste, wysokojakościowe zasoby określane są często polskim czarnym złotem.

Do celów leczniczych po raz pierwszy użyto borowiny w Krynicy Górskiej w 1858 roku. Borowina, którą wykorzystujemy w prowadzonym przez nas uzdrowisku, pochodzi ze złoża „Zabłocie”. Zabieg, który oferujemy naszym klientom, polega na powolnym, stopniowym podgrzaniu ciała. W wyniku tego dochodzi do silnego pocenia, bez jednoczesnego uczucia gorąca. W trakcie zabiegu ciało pobiera z borowiny wszelkie cenne substancje. Ponadto ze skóry wydziela się pot, złuszczony naskórek, a także bakterie. Dzięki temu skóra oraz cały organizm oczyszczają się, a całe zaobserwowane zjawisko nazywa się „dializą skórną”.

Borowina może zostać użyta do przeprowadzenia zabiegu tylko raz. Skutkami przeprowadzenia zabiegu są: zmniejszenie bólu, poprawienie sprawności oraz ruchowości, rozluźnienie mięśni, oczyszczenie organizmu z toksyn, a także działanie przeciwzapalne. Zachęcamy do bliższego poznania naszej bogatej oferty oraz skorzystania z proponowanych przez nas zabiegów.

CenaCena dla gościa hotelowegoCena w pakieciePakiet
55 zł 45 zł 360 zł 8 zabiegów

MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl