W obecnych czasach posiadamy powszechny dostęp do sprzętów najnowszej technologii, w tym także do prądów interferencyjnych, które są używane w fizykoterapii. Prądy interferencyjne zwane są także jako prądy Nemeca, zaliczają się one do prądów o średniej częstotliwości.
Wyżej opisywany rodzaj terapii przypomina prądy diadynamiczne, jednakże interferencyjne są równocześnie silniejsze oraz przyjemniejsze dla pacjenta. Dzięki możliwej zmiennej częstotliwości prądy oddziaływają na tkanki wewnętrzne, a nawet pobudzają mięśnie szkieletowe.
Poza wyżej wymienionymi właściwościami prądy interferencyjne mają również wiele zastosowań, z tego względu, że bardzo dobrze wpływają na takie dolegliwości jak bóle kręgosłupa, stawów, nerwobóle, a nawet stany pourazowe mięśni.
Istnieją również pewne wskazania kiedy to nie jest zalecane używanie prądów interferencyjnych między innymi w czasie ciąży, gorączki czy wszczepionego rozrusznika serca. Niewątpliwą zaletą terapii prądami interferencyjnymi jest jej udokumentowana skuteczność.