Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Krioterapia miejscowa (1 punkt)

Krioterapia miejscowa (1 punkt)

Krioterapia polega na leczeniu zimnem. Ta coraz bardziej znana terapia jest wspaniałą metodą, która może zmniejszyć obrzęk, uśmierzyć ból, usuwać stany zapalne, przynieść rozluźnienie spiętym mięśniom oraz znacznie poprawić ruchomość stawów. Ze względu na wiele zastosowań warto poznać tę metodę bliżej.

Krioterapia wykorzystuje specjalne urządzenie, które wykorzystuje parę z ciekłego azotu. Gaz, który uwalnia się z dyszy, posiada temperaturę minus 150 st. C. Przed skierowaniem go na skórę nieco się go ogrzewa – z reguły do temperatury minus 100-90 st. C. W zależności od potrzeb strumień gazu reguluje się za pomocą dyszy, przypominających rurę odkurzacza, o różnych średnicach.

Rehabilitant rozpoczyna zabieg, kierując wylot dyszy w wybrane miejsce na ciele pacjenta. Chore miejsce jest omiatane parą z azotu z odległości od 10 do 15 cm. Pacjent już po kilku sekundach odczuwa chłód, ale nie dopuszcza się do zbytniego przechłodzenia skóry. Pod działaniem powietrza o tak niskiej temperaturze w pierwszej kolejności tkanki i naczynia krwionośne gwałtownie się obkurczają. Po kilkudziesięciu minutach zaczynają się rozszerzać, szybciej przesyłając dobrze natlenioną krew. Podczas tego procesu tkanki zyskują nową energię, której efektem jest oczyszczanie z toksycznych resztek przemiany materii.

Krioterapia miejscowa przynosi wspaniałe efekty jako wspomaganie leczenia lub rehabilitacji. Pomaga usprawnić stawy, leczyć urazy oraz stłuczenia, likwiduje napięcia, przykurcze, nerwobóle. Wspomaga leczenie nerwu kulszowego, chorób reumatycznych oraz zwyrodnieniowych.

>> POBIERZ AKTUALNY CENNIK MEDICAL & SPA


MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl