Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Masaże

Masaże

Masaż jest jedną z najstarszych metod leczenia. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił część rytuału religijnego. Pierwsze wzmianki o masażu zapisane zostały już w papirusach egipskich, natomiast pierwszy dokładny opis znajduje się w księdze Kung-Fu z 3000 roku p.n.e. W czasach kiedy medykami byli kapłani, zalecali jego stosowanie podczas spełniania kultu religijnego. Z biegiem lat nabrał on jednak coraz większego znaczenia leczniczego. Pojęcie masaż pochodzi od greckiego słowa „massein”, które charakteryzuje czynność ugniatania i połączono je z łacińskim słowem „manus” znaczącym ręka.

Zapraszamy do gabinetów masażu, w których wykonywane są oprócz masaży klasycznych (leczniczych), również masaże relaksacyjne, masaże gorącymi, aromatycznymi olejami oraz manualne masaże limfatyczne.

Masaże poprawiają komfort życia poprzez ulgę w bólu, rozluźnienie mięśni całego ciała, poprawę funkcji ruchowych, działają relaksująco, pozwalają na uzyskanie lepszego samopoczucia. Masaże limfatyczne pozwalają usuwać zastoje żylne i limfatyczne, to także profilaktyka powikłań związanych ze stanami zapalnymi.


MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl