Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Ultradźwięki

Ultradźwięki

Ultradźwięki są wysokimi falami, przez to niesłyszalnymi dla człowieka. Górną granicą dźwięków słyszalnych przez człowieka, będącymi jednocześnie dolną granicą ultradźwięków wynosi 20 kHZ. Ultradźwięki mają szerokie zastosowanie, jednakże dziedzina, w której są najczęściej wykorzystywane to medycyna.

Terapia ultradźwiękami opiera się głównie na podstawie przenoszenia drgań, co powoduje mikro drganie tkanek. Dodatkowo w czasie terapii odczuwalny staje się efekt cieplny. Poza wyżej wymienionymi terapia ultradźwiękowa zawiera również wiele walorów, z tego względu, że przyczyniają się do wzmożenia procesu utlenienia, jak również ukrwienia.

Regularne stosowanie terapii ultradźwiękowej przyczynia się do pozbycia dolegliwości bólowych oraz złagodzenie powstałych stanów zapalnych. Poza wyżej wymienionymi, ultra dźwięki pomagają w walce z trądzikiem, chorób reumatycznych, a także przy powstawaniu zgrubień na skórze. Podobnie jak przy innych forma terapii, ultradźwięków nie można stosować w określonych stanach, takie jak nowotwór oraz podczas ciąży.

>> POBIERZ AKTUALNY CENNIK MEDICAL & SPA


MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl