Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Siłownia

Nowoczesna SIŁOWNIA znajduje się tuż obok basenu solankowego. To miejsce dostępne dla wszystkich osób dbających o formę fizyczną i sprawność. Na powierzchni ponad 200 m2 znajduje się nowoczesny sprzęt, a trenerzy personali i instruktorzy pomogą zaplanować i zrealizować zestawy ćwiczeń, tak by można było osiągnąć jak najlepsze efekty.

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek w godz. 8.00- 21.00

sobota: 8.00-18.00

niedziela: 10.00-16.00

Z zajęć na siłowni skorzystasz na podstawie jednorazowych wejściówek, karnetów 4/8/12 wejść, Active poranny, Active oraz Active Plus. Jeśli posiadasz karnet zakupiony i niewykorzystany z powodu wprowadzonych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, możesz go teraz wykorzystać.

Działamy zgodnie z wytycznymi rządowymi i w szczególnym reżimie sanitarnym, dlatego zapraszamy do korzystania z siłowni osoby, które spełniają następujące warunki:

 • uczestniczą w zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktorów zgodnie z harmonogramem
 • przygotowują się do zawodów sportowych (profesjonalnych i amatorskich)
 • przygotowują się do zawodów „Medical&Spa Prestige Club Challenge dla zdrowia”
 • uprawiają sport w ramach współzawodnictwa sportowego
 • trenują wraz z trenerem personalnym
 • są trenerem personalnym i ćwiczą wraz ze swoimi podopiecznymi
 • odbywają rehabilitację i korzystają z zabiegów, których celem jest poprawa stanu zdrowia. Przerwanie jej spowoduje pogorszenie stanu zdrowia.

W związku z tym prosimy o podpisanie specjalnego oświadczenia po zgłoszeniu się do recepcji.

 

Strefa cardio

 • 2 cykloergometry pionowe
  Rower 3 w 1, który dzięki innowacyjnemu uchwytowi, Bike Excite+ oferuje trzy warianty pozycji treningowej, dopasowane do potrzeb każdego użytkownika: opcja standardowa, opcja roweru miejskiego i opcja wyścigu.
 • 2 cykloergometry poziome
  Duża liczba dostępnych funkcji, sprawia że Recline Excite zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Wybór tego roweru jest znakomitym rozwiązaniem również dla osób starszych, borykających się z problemami z kręgosłupem i dla tych z ograniczoną mobilnością. Ćwiczenia na Recline Excite wykonuje się w pozycji półleżącej, co umożliwia odbycie umiarkowanego treningu cardio bez ryzyka przeciążania pleców czy stawów
 • 3 orbitreki
  Urządzenie umożliwia przeprowadzenie pełnego treningu wzmacniającego wydolność sercowo-naczyniową, bez względu na wiek czy stopień zaawansowania. Ćwiczenia na Synchro Excite+ pozwalają na redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę koordynacji oraz wzmocnienie mięśni i stawów.
 • 4 bieżnie
  Sprzęt wyposażony jest w system zabezpieczający IN MOTION. Dzięki temu, użytkownik jest informowany o ruchu pasa biegowego, poprzez wyraźnie widoczne czerwone światło umieszczone na lewym uchwycie. Urządzenie wyposażono również w Runner Detection System czyli  system wykrywania użytkownika. Bieżnia „czuje” czy ktoś znajduje się na pasie biegowym. Jeśli nie, bieżnia automatycznie się wyłącza. Wykonana w sposób gwarantujący odpowiednią amortyzację, dzięki czemu bieżnia jest bezpieczna dla stawów i mięśni nóg. Wszystkie te urządzenia posiadają ledowe wyświetlacze oraz szereg wbudowanych programów treningowych. Każde urządzenie umożliwia aktualny pomiar tętna.
 • Ergometr wioślarski

Strefa maszyn z obciążeniem stosowym

15 maszyn wolnostojących umożliwiających trening każdej grupy mięśniowej, suwnica  Multipower – wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające przeprowadzenie zróżnicowanego treningu mięśni rąk i nóg. Ruch sztangi jest kontrolowany przez dwie pionowe prowadnice.

Urządzenia wielofunkcyjne – brama do treningu obwodowego

Urządzenie wielofunkcyjne (Cable Stations) zaspokaja potrzeby treningowe zarówno osób początkujących, jak i zaawansowanych. Daje ono możliwość pracy nie tylko nad masą mięśniową, ale również pozwala zwiększyć siłę, szybkość i elastyczność, dzięki temu w prosty sposób możemy uzyskać wymarzoną sylwetkę. Urządzenie to zapewnia duży wachlarz możliwości wykonywanych ćwiczeń. Codzienny trening staje się ciekawy i wymagający.

Urządzenie Kinesis One to pierwsze urządzenie marki Technogym, które zostało wyposażone w innowacyjną technologię FullGravity. Dzięki temu, użytkownik ma możliwość wykonywania praktycznie nieograniczonej liczby ćwiczeń i sekwencji ruchowych. FullGravity pozwala na płynną zmianę obciążenia w różnych fazach wykonywanego ruchu w przestrzeni trójwymiarowej i to niezależnie od wielkości wybranego obciążenia wyjściowego. Kinesis One został również wyposażony w system 3D-Pulley, który pozwala na zmianę kąta i kierunku wykonywanego ruchu w zakresie 360 stopni, praktycznie w dowolnej płaszczyźnie i w dowolnym momencie. Dzięki zastosowaniu oddzielnych stosów, ćwiczący może wybrać różne obciążenia na każdą stronę ciała, co gwarantuje bardziej stabilny i zbalansowany rozwój.

Strefa wolnych ciężarów

Wyposażona w zestaw hantli chromowanych 1-10 kg, sztangielek uretanowych 8-30 kg, komplet ławeczek oraz sztang do wyciskania.

Regulamin siłowni

Cennik wejściówek jednorazowych i karnetów

Wejście jednorazoweCena
Basen solankowy / Siłownia / Zajęcia fitness25 zł
ACTIVE PERSONAL
(1 trening - 60 min)
120 zł
KonsultacjeCena
Konsultacja żywieniowa + konsultacja treningowa + trening wprowadzający180 zł
Konsultacja treningowa + trening wprowadzający120 zł
Konsultacja żywieniowa + analiza składu ciała100 zł

 

RODZAJ KARNETU30 dni90 dni
4 wejścia
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
85 zł-
8 wejść
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
165 zł-
12 wejść
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
230 zł-
ACTIVE poranny
(siłownia do godz. 14.00)
80 zł200 zł
ACTIVE
(siłownia/zajęcia fitness)
139 zł395 zł
ACTIVE PLUS
(siłownia/zajęcia fitness/basen solankowy)
170 zł437 zł
KARNET
ACTIVE PERSONAL
cena
8 treningów / 60 dni800 zł
12 treningów / 90 dni1100 zł

UWAGA! Karnety (4/8/12 wejść oraz OPEN) są karnetami imiennymi.

10% rabatu dla gości Uzdrowiska Ustroń na karnet ACTIVE PERSONAL

15% rabatu na karnety dla studentów/uczniów do 26. roku życia, seniorów 60+ (z wyjątkiem karnetu ACTIVE PERSONAL)
15% rabatu dla gości Uzdrowiska Ustroń (z wyjątkiem karnetu ACTIVE PERSONAL)

Posiadacze karnetów open (Active i Active Plus) mogą korzystać z zabiegów w Medical & SPA z rabatami, jak dla gości Uzdrowiska Ustroń.

Rabaty się nie łączą.
Na wszystkie zajęcia fitness obowiązują zapisy.
Bezpłatny parking dla posiadaczy karnetów.
Osoby korzystające z Siłowni zobowiązane są do zmiany obuwia oraz do korzystania z ręczników podczas ćwiczeń.
Nie dokonujemy zwrotów wartości niewykorzystanych karnetów. Wyjątek dotyczy niemożliwości wykorzystania karnetu z przyczyn zdrowotnych, potwierdzonych zaświadczeniem lekarskim. W takim wypadku decyzję o zwrocie w wysokości 50% wartości niewykorzystanego karnetu podejmuje Kierownik UIZ. Warunkiem zwrotu jest przedstawienie paragonu lub faktury potwierdzającej zakup.

WEJŚCIÓWKI I KARNETY do kupienia w Kasie Medical & SPA Prestige Club
(kasa czynna pn-sob w godz. 8.30-21.00, nd w godz. 10.00-16.00)MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl