Informacje
i rezerwacje

33 856 58 75
33 856 58 94

Refleksoterapia twarzy

Refleksoterapia twarzy

To bezinwazyjna, holistyczna terapia zajmująca się oddziaływaniem na receptory twarzy. Na naszej głowie i twarzy znajdują się punkty i obszary, które przez kanały energetyczne zwane „meridianami” i układ nerwowy połączone są z odpowiednimi narządami czy układami ciała. Oddziałując na właściwe receptory nie tylko poprawiamy wygląd i stan zdrowia, ale skutecznie wpływamy na pracę poszczególnych organów. Ze względu na bliskość mózgu działanie to jest bardzo silne. Manualna stymulacja wywołuje przepływ impulsów nerwowych w centralnym układzie nerwowym.

Technika masażu służy postawieniu indywidualnej diagnozy energetycznej, zaplanowaniu postępowania refleksoterapeutycznego w zależności od potrzeb pacjenta. Dzięki „pracy” na ciele migdałowatym mózgu, które odpowiedzialne jest za nasz stan emocjonalny i radzenie sobie ze stresem, pobudzone zostaje wydzielanie serotoniny, tym samym wprowadzając organizm w stan równowagi i harmonii. Zabieg refleksoterapii sprawia, że narządy zaczynają prawidłowo funkcjonować na optymalnym dla siebie poziomie.

Zabieg reguluje energetykę organizmu i poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego, czego efektem jest stopniowe likwidowanie problemów zdrowotnych. Poprzez pobudzenie ludzkiego organizmu do procesu samouzdrowienia i utrzymania stanu zdrowia na stałe, refleksoterapia twarzy  skutecznie zapobiega rozwojowi jeszcze nie ujawnionych schorzeń. Jest naturalnym sposobem na przywrócenie równowagi biologicznej, duchowej i emocjonalnej.

Refleksoterapia daje skuteczne efekty u pacjentów cierpiących na:

  • zaburzenia pracy układu pokarmowego,
  • bóle głowy, bezsenność,
  • nerwowość i stany lękowe,
  • stres i wyczerpanie psychofizyczne,
  • choroby reumatyczne, bóle stawów,
  • choroby skóry i alergie.

Masaż twarzy jest bardzo przyjemny, wprowadza pacjenta w głęboki relaks.

Zalecana ilość zabiegów:
seria ok. 5-10 zabiegów wykonanych 1 raz w tygodniu.

Czas trwania: około 50 minut

CenaCena dla gościa hotelowego
80 zł 80 zł

MEDICAL & SPA PRESTIGE CLUB

ul. Sanatoryjna 7
43-450 Ustroń

Informacje i rezerwacje:
tel. 33 856 58 75, 33 856 58 94
e-mail: spa@uzdrowisko-ustron.pl